Obowiązkowa pozycja dla wszystkich wielbicieli hummusu! Kompozycję tą szczególnie polecam tym z Was, którzy zwykli używać go w odsłonie bez żadnych dodatków – do kanapek tudzież jako dip do warzyw lub nachosów i nie mają pomysłów na jego inne, niebanalne zastosowanie.
Po Hummusie Klasycznym na bakłażanie w PRZYSMAKU FARAONA przyszedł czas na cukinię i kolejną perełkę z serii Z GRUNTU DOBRE od Sokołowa tj. Hummus z czarnuszką. Hummus ten obok znakomitego składu wyróżnia się rewelacyjnym, oryginalnym smakiem i aromatem, który zawdzięcza fenomenalnym, czarnym nasionkom. W mojej sałatce wykorzystałam go do znakomitych roladek z grillowaną cukinią, które wraz ze słodkim mango, chrupiącą papryką i suszonymi pomidorami stworzyły niesamowicie smaczną kompozycję, którą po prostu musicie przygotować! Podana z nachosami doskonale sprawdzi się na imprezie w większym gronie przyjaciół. Serdecznie polecam!
WARTOŚĆ ENERGETYCZNA:
162,7 kcal/100 g
SKŁADNIKI:
- 2 garści roszponki
- 1 opakowanie hummusu z czarnuszką Z GRUNTU DOBRE
- 1 żółta cukinia (olej rzepakowy, sól)
- 8 suszonych pomidorów z oleju
- 1 papryka spiczasta
- 1 łyżeczka czarnuszki
SKŁADNIKI NA DRESSING:
- 4-5 łyżek oleju rzepakowego
- 1 ząbek czosnku
- 1 łyżeczka miodu
- 1 łyżka octu winnego białego
- sól, świeżo mielony pieprz
20 min.
6 min.
4 porcje
PRZYGOTOWANIE:
- Czosnek przeciskamy przez praskę, a następnie łączymy z pozostałymi składnikami dressingu aż uzyskamy sos o jednolitej konsystencji.
- Cukinię kroimy (przy pomocy ostrego noża lub obieraczki do warzyw) wzdłuż na cienkie plasterki jednakowej grubości. Następnie smarujemy je niewielką ilością oleju i oprószamy odrobiną soli. Smażymy na patelni grillowej aż pokryją się brązowymi paseczkami. Grillowane plastry układamy na desce pokrytej ręcznikiem papierowym i odstawiamy do przestygnięcia.
- Plastry cukinii pokrywamy hummusem z czarnuszką zwijamy w rulon, który w zależności od ich szerokości, dzielimy na pół – koniecznie bardzo ostrym nożem.
- Suszone pomidory kroimy w paseczki (olej zachowujemy).
- Mango po obraniu kroimy w słupki lub kosteczkę.
- Paprykę pozbawiamy gniazda nasiennego, po czym kroimy na plasterki.
- Na półmisek wykładamy naprzemiennie roszponkę, cukiniowe roladki z hummusem, paprykę, suszone pomidory oraz mango. Całość polewamy dressingiem i posypujemy czarnuszką.
DODATKOWE UWAGI:
- Do sałatki świetnie będą pasować nachosy o naturalnym, solonym smaku.
Tabela wartości odżywczych
Waga | Energia | Białko | Tłuszcz | Węglowodany | Błonnik | |
---|---|---|---|---|---|---|
W 100 g sałatki | 100 g | 162,7 kcal | 2,8 g | 14,1 g | 7,5 g | 2,3 g |
Cała sałatka (4 porcje) | 825 g | 1 342,2 kcal | 23,3 g | 116,4 g | 61,7 g | 19,4 g |
Brak komentarzy do "JAK HUMMUS TO MUS"